• Reprezentujemy w sporach sądowych z ubezpieczycielami w zakresie m. in.:

  • Ubezpieczeń majątkowych – komunikacyjnych z umów OC (dochodzenie kosztów naprawy, szkody całkowite, wynajem samochodu zastępczego), AC, NNW, OCP, ubezpieczeń mieszkań
  • Ubezpieczeń osobowych na życie, dożycie, od utraty pracy, zaopatrzenia dzieci
  • Ubezpieczeń osobowych z funduszem inwestycyjnym
  • Ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym
  • Zwrotu nadpłaconej składki ubezpieczeniowej

  Prowadzimy postępowania likwidacyjne przez krajowymi i zagranicznymi zakładami ubezpieczeń (krajowa i międzynarodowa likwidacja szkód) zarówno za pośrednictwem reprezentantów ds. roszczeń, jak i bezpośrednio przez zagranicznymi zakładami ubezpieczeń.

 • Kancelaria Adwokacka Kerplik jest firmą bardzo kompetentną i rzetelną. Doprowadziła moją sprawę do korzystnego dla mnie rozwiązania. Świetny kontakt ,wysokie kompetencje, duże zaangażowanie  Gorąco wszystkim polecam.

  Katarzyna K.

  Kancelaria prowadziła moją sprawę, odnośnie odszkodowania z OC sprawcy. Wiadomo jak to sądy w RP, sprawa trwała trzy lata, ale ostatecznie odszkodowanie przyznano z odsetkami. Mecenas „czujny” czyli trzyma rękę na pulsie, co jako doświadczony człowiek życiowo (kilka lat batalii z US, IS, WSA, NSA) uważam za wielki atut! Pozdrawiam i polecam!!!:)

  Robert W.

  Dziękuje za miła i owocną współpracę i przede wszystkim wygranie naszej sprawy co zaowocowało 100% wypłatą. Kancelaria godna polecenia.

  Robert

  Świetny kontakt , natychmiastowe wręcz , informowanie o postępach w sprawie. Sumiennie i rzeczowo. Naturalnie sprawa wygrana. Dziękuje.

  Sebastian R.

  Polecam Kancelarie Adwokacką Pana Jacka Kerplika i Jego jako godnego polecenia prawnika, który pomógł mi wygrać sprawę dot. zalania biura. Sprawa była trudna, Pan mecenas zdecydował się mi pomóc. Po dwóch latach udało się zakończyć sprawę i otrzymać należne odszkodowanie.

  KP

  Panu Jackowi powinienem wystawić trzy jak najbardziej pozytywne opinie. Trzy sprawy i trzy wygrane. Wszystkie dotyczyły szkód komunikacyjnych.

  Trochę to trwało, od 3 do 12 miesięcy ( najbardziej oporna była Warta) ale otrzymałem dopłaty w wysokości około 100% pierwotnie przyznanych odszkodowań. Wynagrodzenie Pana Mecenasa prowizyjne, sprawdziłem najniższe w Szczecinie, to było dla mnie ważne, ale najważniejsza skuteczność czyli wygrane sprawy.

  Grzegorz

  Do kancelarii pana Kerplika trafiłem przypadkowo z ogłoszenia w internecie. Samochód który używam do pracy został uszkodzony przez upadające drzewo. Urząd Miasta nie poczuwał się do winy więc wizyta w kancelarii. Po piśmie z kancelarii zaczęto traktować mnie poważnie. W efekcie uzyskałem odszkodowanie i zwrot kosztów wynajmu samochodu. Oczywiście odszkodowanie było zaniżone ale i z tym kancelaria pana Kerplika poradziła sobie wzorowo.

  Piotr Sz.

  Powództwo dotyczyło odszkodowania z tytułu szkody komunikacyjnej, która nastąpiła na dosyć wiekowym samochodzie klasy premium. Jako poszkodowany zarządzałem naprawy szkody od przedsiębiorstwa ubezpieczeniowego zgodnie z kosztorysem ASO, ubezpieczyciel sprawcy szkody odmówił naprawienia owej szkody na podstawie dostarczonego kosztorysu sporządzonego przez ASO tłumacząc swoje stanowisko wcześniejszą szkodą oraz tzw. amortyzacją. Kancelaria KERPLIK w moim imieniu wytoczyła powództwo o odszkodowanie zgodnie z kosztorysem sporządzonym przez ASO oraz o świadczenie uboczne w postaci odsetek ustawowych. Sprawa została wygrana. Na kontakt z kancelarią nie mogę narzekać, ponieważ byłem na bieżąco informowany o każdym ruchu pozwanego oraz mojego pełnomocnika zawodowego drogą mailową lub telefoniczną.

  Polecam Pana Adwokata Jacka Kerplika w szczególności w sprawach dotyczących odszkodowania z tytułu szkody komunikacyjnej.

  J. B.

  Polecam obsługę prawną kancelarii KERPLIK szczególnie w sprawach odszkodowań od nieuczciwych firm ubezpieczeniowych.

  Rzetelne i fachowe załatwianie spraw.

  AP

  Profesjonalne załatwienie sprawy. Polecam.

  Robert S.

 • W czerwcu 2014 roku Komisja Nadzoru Bankowego opracowała rekomendację U dotyczącą sprzedaży przez banki polis ubezpieczeniowych (bankassurance). Powodem wydania rekomendacji były powszechnie zgłaszane zarzuty, co do prawidłowości pośrednictwa banków przy sprzedaży usług ubezpieczeniowych waz z usługami bankowymi. Rekomendacja U kładzie zakłada m. in.

  • Banki powinny prowadzić rzetelną politykę informacyjną oraz zapewnić, że dystrybucja produktów ubezpieczeniowych w ramach bancassurance nie będzie generować ryzyka oferowania produktów niedostosowanych do potrzeb klientów
  • Bank powinien zapewnić swobodę wyboru przez klienta zakładu ubezpieczeń, z którego usług klient zamierza skorzystać.