• Kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo w obronie przed wierzycielami. Nasze usługi kierowane są przede wszystkim do osób, które otrzymują wezwania z firmy windykacyjnych, banków i funduszy sekurytyzacyjnych. Doradzamy jak postępować w stosunku do windykatorów, a w szczególności jakich działań nie powinno się podejmować. Oceniamy również zasadność kierowanych roszczeń finansowych i bronimy naszych klientów przed niezasadnymi roszczeniami. Jeżeli nie widzimy realnych szans obrony proponujemy, jak można inaczej wyjść ze “spirali długów” w szczególności poprzez negocjacje z wierzycielami lub ogłoszenie upadłości konsumenckie informując o zaletach i wadach upadłości konsumenckiej.

 • Szczerze polecamy kancelarię mecenasa Kerplika. Za namową zięcia zgłosiliśmy się ze sprawą w naszym przekonaniu beznadziejną, a okazało się że mecenas uwolnił nas od egzekucji komorniczej w wysokości ponad 100000. Dodatkowo uzyskał zwrot niesłusznie wyegzekwowanej dość znacznej sumy.

  Jeszcze raz polecamy kancelarię wszystkim potrzebującym pomocy prawnej. Porada dużo nie kosztuje a można tak jak w naszym przypadku uwolnić się od problemów i jeszcze coś zyskać.

  PS. Po wygranej rozprawie widok miny na twarzy strony przeciwnej – bezcenny.

  Grażyna i Piotr

 • Czy rozmowa z windykatorem może być nagrywana?

  Aby rozmowa telefoniczna windykatora mogla być dowodem w sprawie przed rozpoczęciem rozmowy musi zostać wyrażona zgoda na utrwalenie rozmowy. Jeżeli wiec windykator na początku rozmowy telefonicznej pyta o taka zgodę należy odmówić, by w toku ewentualnego procesu nagranie nie mogło być użyte w sadzie. Należy pamiętać, ze windykator w takiej sytuacji chce tak poprowadzić rozmowę, by osoba do której dzwoni przyznała się do zadłużenia, aby potem w sadzie udowodnić, że nastąpiło uznanie zadłużenia.

  Co zrobić, gdy dowiadujemy się o egzekucji komorniczej, a nie wiedzieliśmy o sprawie sadowej?

  Fundusze inwestycyjne kupuja pakiety wierzytelnosci sprzed wielu lat, a sprzedawcy tych wierzytelnosci – banki, firmy telekomunikacyjne, operatorzy telefonii kablowej podaja czesto nieaktualne adresy. Bardzo czesto sie zdarza, ze listonosz nie sprawdza czy osoba do ktorej kierowana jest korespondencja rzeczywiscie zamieszkuje pod danym adresem, lecz umieszcza wzmianke, ze “adresata nie zastano”. W takiej sytuacji sad przyjmuje adnotacje loistonasza za prawdziwa i stwierdza, ze adresat po prostu nie chcial odebrac pisma, a w kosekwencji stwierdza prawomocnosc nakazu zapłaty. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia w sytuacji, gdy adres jest nieaktualny. Możliwe jest bowiem złożenie odpowiednich pism w sadzie, które nie tylko mogą doprowadzić do ponownego rozpoznania sprawy, ale także do zablokowania egzekucji komorniczej – zwolnienia wynagrodzenia za prace, czy zajęcia rachunku bankowego.

  Dlaczego w nakazie pojawia się tak ogromne zadłużenie?

  Fundusze skupujące wierzytelności i firmy windykacyjne dodają do kwoty kapitału odsetki za opóźnienie oraz żądają w pozwie dalszych odsetek już od daty pozwu. Takie działania ma na celu przede wszystkim zwiększyć koszty zastępstwa procesowego na jakie liczy firma windykacyjna, a których wysokość jest zależna od wartości przedmiotu sporu (im wyższa tym wyższe koszty). Drugi cel jaki się przez to osiąga to sprawienie pozorów, że wierzytelność nie jest przedawniona, co jest bardzo istotne, gdyż fundusze często skopują wierzytelności w pakietach, w których znajdują się także albo tylko wierzytelności przedawnione.

 •   Element wynagrodzenia Uwagi
  Niezależnie od wyniku 150 złotych + VAT Wynagrodzenie naliczane jest przy przystąpieniu do realizacji zlecenia i przysługuje niezależnie od tego jak skończy się sprawa
  Koszty zastępstwa procesowego

  W wysokości jaka powinien przyznać sad przy określonej wartości przedmiotu sporu przez sąd

  • Płatność po zakończeniu sprawy, zwykle przelewana bezpośrednio na rachunek kancelarii przez stronę powodowa
  • W przypadku nie zasądzenia kosztów procesu w całości koszty zasądzone przypadają w pierwszej kolejności na koszty zastępstwa procesowego do wysokości kosztów zasądzonych przez sąd
  Premia od wyniku (Success Fee) Od 5 % + VAT
  • Płatność po prawomocnym wygraniu sprawy w części lub w całości
  • Premia jest obliczana od wysokości przegranego przez powoda roszczenia

 • Jeżeli nasza oferta jest interesująca zadzwoń do nas, skorzystaj z chatu w prawym dolnym rogu ekranu lub napisz maila poprzez poniższy formularz.

  Imię i nazwisko/nazwa firmy(wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Treść wiadomości

  Wyrażam zgodę na przesyłanie oferty handlowej